Medya ve siyaset düzenini iyi anlamak gerekiyor; ayaklarında terlik, önünde çay, koltuğuna kurulup televizyondan darbeyi izleyen birini “adalet” ve “demokrasi” kahramanı olarak sunabiliyor. 15 Temmuz gecesi darbecilerin yol vererek önünü açtığı, güvenliğini sağladığı Kemal Kılıçdaroğlu’nu medya bir aydır temize çekmeye çalışıyor. “Eskiden genel başkandı, şimdi lider oldu” yazılarının sonu gelmiyor.

Oysa ne kadar yıkarlarsa yıkasınlar, Kemal Bey’in üzerindeki FETÖ kirini çıkarmaları mümkün değil. Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasete kazandırdığı, kaset kumpasıyla muhalefet partisinin başına getirdiği ve darbe gecesi de FETÖ tanklarının “bizden” diye önünü açtığı bir isim. Eskiden de lider değildi, şimdi de lider değil; aksine Pensilvanya’nın kuklasıdır.

Bu gerçeği gözardı ederek, yok sayarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi kişiliği ve genel başkanlığı üzerine değerlendirme yapılamaz. Hele hele darbecilerin hedef aldığı, “ölü ya da diri” talimatıyla üzerine ölüm timleri gönderdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan ile darbecilerin önünü açtığı Kılıçdaroğlu’nu eşitlemeye kalkmak en hafif tabirle büyük bir akılsızlık ve hadsizliktir.

devamı...http://www.aksam.com.tr/yazarlar/kurtulus-tayiz/lider-degil-pensilvanyanin-kuklasi-c2/haber-642869

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol