Öne Çıkanlar istanbul Marmara The Sun siyaset LMny aselsan dünya

Üst düzey 70 PKK'lı terörist öldürüldü!

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı terörden arananlar listesinde yer alan ve başına ödül konulan ya da örgüt yöneticisi olan 150 terörist, 1 Eylül 2016'da başlatılan operasyonlar kapsamında etkisiz hale getirildi. Çoğu operasyonlarda teröristlerin bazıları sağ yakalanırken bazıları da güvenlik güçlerine teslim oldu.

Terör örgütlerinin hain planlarına darbe vuran halk ihbarları ve istihbarat birimlerinin özverili çalışmaları neticesinde hainler için yolun sonu göründü. Bu kapsamda başına 1.5 milyon ödül konulan mavi listeden 7, başına 1 milyon ödül konulan yeşil listeden 13, başına 600 bin ödül konulan turuncu listeden 6, başına 300 bin ödül konulan gri listeden 46, ödül listesinde isimleri olmayan üst düzey 78 terörist etkisiz hale getirildi.

1 Eylül'den sonra başlayan operasyonlar terör örgütü PKK'nın kontrolünü ve gücünü kaybetmesini, psikolojik çöküş ile fiili bitişin başlamasını hızlandırırken, üst düzey teröristlerin bir bir yok olması Kandil'in organize hareket kabiliyetini azalttı, bitişe bir adım daha yaklaştırdı. Bunu anlayan Kandil'deki terörist başları kendilerine koruma kalkanı oluşturarak, dağda köstebek gibi sürekli yer değiştirip gizlenmenin derdine düştü. Elleri şehitlerimizin kanına bulaşan yönetici konumundaki 150 teröristin etkisiz hale getirilmesi ise ölüm korkusu ve dağılma endişesine düşen Kandil'i telaşlandırdı. Güvenlik güçlerine teslim olan veya yakalanan teröristlerin PKK'nın mühimmat depolarını, mağaralarını, gizli planlarını deşifre etmesi, örgütte çözülmeyi seri şekilde hızlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol