- Tasarlanan şey Tasarlayanı kaplayabilir mi..?

- Allahın ezeli ilmi ile kendi kuş beynini bir teraziye koymak ancak #tahrifle vazifeli Kurân Müslümanlarının yapabileceği birşeydir.

- Aklı yaratanı, yarattığı akılla kapsamına almaya çalışınca Allah gaybı bilmez diyor, zamanı yaratanı kendi mahkum olduğu zaman projeksiyonu içinde #anlamamızı (!) istiyor..

- Hiç düşündünüz mü #mesela gece ve gündüz sürekli dönmekte olan dünya için var.. Güneş için var mı?

- İşte biz dünyalılar gece ve gündüzün ve zamanın #giydirildiği bir hayatı yaşıyoruz..

- Gözle görülmeyen bir mikropla savaşamıycak kadar aciziz..

- Gözle gördüğümüz koca kâinatı oluşturan atomların #mahiyetindeki yüzde 99.9'luk boşluğu çekip alsalar geriye sadece Nur-u Muhammedi kalır..

- Neymiş adam 50 tane kitap yazmışmış!.. Hani sadece Kurân #yeterdi..!?

- Adamların anlamamızı #istediği Kurân mı, yoksa kırk tevil ile kendi yüklemeye çalıştıkları bozuk anlamlar silsilesi mi?

- 50 kitap da yazsa 40 Üniversite de bitirse, hayatı medresede de geçse, tüm ilimler ve fenler ile elde edip #gelebileceğimiz en yüksek MERCİ; bizlere örnek gösterilmiş olan rol model Efendimizin (S.A.V) hayatı olan SÜNNET değil midir..?

- Peki bu tayfanın hep birlikte tüm güçleri ile saldırdıkları ALAN neresi acaba?..

- Hadisleri #inkar ile; Kurânı peygambere (S.A.V) açıklatmamaları kendi kafalarına göre açıklamalarının #tek yolu değil mi?

Mühim bir soru ;

Size Kurâna uyun deyip #yaşayan Kurânı #terkettirenler; kendilerini kitapları ve izahları aracılığıyla peygamber YERİNE koyup çizdikleri yeni rol modeli #yaşatmayı hedeflemiyorlar mı..?

Şimdi en mühim soru:

“La ilahe illallah yeter Muhammedurrasulullah’a gerek yoktur” diyen Feto ile,

“Kuran yeter Hadşse sünnete gerek yoktur” diyen İslamoğlu ve tayfası aynı amaca (Dinler arası diyalog projesi) hizmet eden unsurlar olmuyorlar mı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol