Öne Çıkanlar istanbul dünya kadir demirel Hakan Şükür MErsin akif emre KPSS alan bilgisi

Suriye'de uzlaşı açıklamaları İsrail'i memnun etmedi!

Netanyahu, parlamentodaki Likud partisinin üyelerine yaptığı konuşmada "Sınırlarımızı kontrol ediyoruz, ülkemizi koruyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz" dedi. Netanyahu "Ayrıca öncelikle Washington'da ve Moskova'daki dostlarımızı, Suriye'nin güneyini de içeren Suriye mutabakatımıza ve güvenlik ihtiyaçlarımıza göre hareket edeceğimizi bildirdim" diye konuştu. 

RUS İHA'SI DÜŞÜRMÜŞLERDİ

İsrail ordusu, işgal altında tutulan Golan Tepeleri'nde Rus yapımı bir insansız hava aracının düşürüldüğünü duyurmuştu.

GOLAN TEPELERİ İSRAİL İŞGALİ ALTINDA

Golan Tepeleri, Suriye ile İsrail arasındaki sınırda bulunuyor ve bölgenin bir bölümü İsrail'in işgali altında.

KÖY HALKI İÇİN OPERASYON SİNYALİ VERMİŞLERDİ

Golan Tepeleri'ne yakın bir Dürzi köyüne geçtiğimiz hafta terör örgütü Nusra tarafından yapılan bombalı araç saldırısının ardından, İsrail ordusu köy halkını korumak için köye asker göndermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

ABD-RUSYA SURİYE AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump, Vietnam'ın Danang kentinde düzenlenen APEC zirvesinde bir araya geldi. Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov, iki liderin Suriye üzerine ortak bir açıklama yapmayı onayladığını belirtti. Açıklamanın, iki başkanın buluşması için özel olarak hazırlandığı belirtildi. Açıklamada, iki liderin IŞİD ile ortak mücadelenin sürdürülmesi ve tehlikeli olayların engellenmesi için ortak iletişim kanalları kurulması için anlaşmaya vardıkları belirtildi. İki lider, Suriye'nin egemenliği, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğüne bağlılık üzerine anlaşmaya vardı. Suriye'de askeri çözümün olmadığına vurgu yapılan anlaşmada, tüm taraflar Birleşmiş Milletler öncülüğünde Cenevre'de yapılan barış görüşmelerine davet edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol