Öne Çıkanlar ziyaret baykal Brexit dünya MUSUL işkence edevlet

Rejim tüm gücüyle saldırıyor: 1 ayda 500 varil bombası

Rejim güçleri başkent Şam'ın batısında muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırılarını sürdürüyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Şam'ın Batı Guta bölgesinde kuşatma altında bulunan Beyt Cin beldesine yönelik rejim güçleri ve yabancı Şii milislerin ilerleme girişimleri bugün de sürdü.

Muhaliflerin oluşturduğu savunma hattı yüzünden bölgede kayıplar veren ve ilerleme girişimleri geri püskürtülen rejim güçleri, bölgedeki sivil yerleşim birimlerini hava ve karadan hedef almaya devam ediyor.

1 ayda 500 varil bombası

Bölgedeki sivil yerleşim birimlerinin yoğun bir şekilde karadan karaya füzelerle hedef alındığını belirten kaynaklar, Rusya destekli rejim güçlerine ait helikopterlerin de bölgeye yoğun bir şekilde varil bombalarıyla saldırı gerçekleştirdiğini aktardı.

Varil bombalarının sivil yerleşim birimlerine atıldığını aktaran kaynaklar, bölgeye 1 ayda en az 500 varil bombasının atıldığı bilgisini kaydediyor.

Günde en az 23 füze

Bölgeden haber aktarımı yapan aktivistlerin aktardığı bilgilere göre, rejim güçlerinin Beyt Cin bölgesine yönelik düzenlediği saldırılar artımış durumda. Bölgeye yönelik savaş uçaklarının da saldırılar gerçekleştirdiğini aktaran aktivistler, geçtiğimiz ay bölgeye yönelik 700'den fazla karadan karaya füze atıldığını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol