Öne Çıkanlar ziyaret baykal Brexit dünya MUSUL işkence edevlet

İsrail Jerusalem Post gazetesi: "Kürtleri silahlandırmalıyız"

İsrailli siyonist yazarlardan Rachel Avraham, İran tehdidine karşı bölgedeki Kürtleri silahlandırılması gerektiğini yazdı.

Jerusalem Post gazetesindeki köşesinde "İsrail, Kürtleri silahlandırmalı" başlıklı yazısında "Son günlerde ABD yönetimi, Kürdistan bağımsızlık referandumundan uzak durmak için baskı uyguluyor. Referandumun yasadışı ilan edildiği mahkeme kararı Kürdistan Bölgesel Yönetimi (KYB) tarafından kabul edildi. Bu durum daha da kötü bir hal alırken, İsrail yönetimi, bağımsızlık için savaşabilecek olan bölgedeki Kürtleri silahlandırmalı" ifadelerini kullandı.

ABD silahli Şii milislere ulaştı

ABD yönetiminin, terör örgütü DEAŞ ile olan mücadele kapsamında bugüne kadar Kürtlere hafif silahlar verdiğine dikkat çeken siyonist yazar "ABD Kongresi'nden giden silahların hepsi merkezi hükümete yönlendirildi. Dolayısıyla bu silahlar Şii militanlara ulaştı. Bu milisler de söz konusu silahları, Kerkük'te Kürtlere saldırmak için kullandı" ifadelerini kullandı.

Brettin McGurk'tan İsrail de rahatsız!

Avraham yazısında ayrıca, "Obama döneminin yöneticilerinden biri olan Brettin McGurk liderliğindeki ABD yönetimi, bağımsızlık referandumunu ertelemedikleri için Kürtleri cezalandırmak istiyor" vurgusunu yaptı.

Iraklı Kürtlerin bağımsızlık referandumu sonrası yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken İsrailli yazar ayrıca, "Kürtler yakıt, yiyecek, diğer temel insani malzmeler için rehin tutuluyor. Kürt halkının kazançları, Irak Yüksek Mahkemesi tarafından ortadan siliniyor. Bölgedeki Kürt ulusal sembolleri ortadan bir bir yok ediliyor. Kürtler, bölgeden etnik açıdan arındırılıyor. Bu İsrail ve özgür dünya için çok büyük bir kayıp" vurgusunu yaptı.

Kürt-Körfez-İsrail-Fransa ittifakı

Bağımsızlık referandumuyla Ortadoğu'da yeni bir İsrail devletinin kurulabileceğine dikkat çeken Siyonist yazar, Kürt bir gazetecinin sözlerine yer vererek makalesinde "Kürdistan bölgesindeki anayasa, açıkça tüm dini haklara saygılıdır. Parlamentomuzda, azınlıklara açıkça yer ayırdık" değerlendirmesinde bulundu.

Yazısının sonunda İsrail'in Ortadoğu bölgesinde yeni bir dizayn için hareket geçmesi gerektiğini söyleyen Avraham, "Bölgede İran'ı durdurmak için bir Kürt-Körfez-İsrail-Fransız ittifakı kurulmalıdır" yazdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol