Öne Çıkanlar istanbul Marmara The Sun siyaset LMny aselsan dünya

İsrail'den "S-400'ü etkisiz hale getirecek sistem geliştirdik" iddiası

AIR EW Systems başlığı altında S-400'lere karşı tam üç çeşit silah geliştirdiğini ilan etti. Sky Shielo, Lite Shielo ve X Guard adlı sistemler hakkında özel bir video hazırlayan Rafael şirketi, “Sky Shielo sistemini, uzun menzilli hava savunma sistemlerine karşı geliştirdik. Göreve çıkan savaş uçağı filosundaki tek uçağa yerleştirilen aygıt, düşman radarında binlerce yalancı hedef oluşturuyor. Lite Shielo ise kısa menzilli hava savunma sistemlerine karşı kullanılacak. Son olarak X-Guard bombardıman uçakları arkasında çelik halatla taşınarak atılan füzeleri kendine çekebilecek” açıklamasını yaptı.

HEDEFTE RUS FÜZELERİ VE İRAN SANTRALİ

İsrail'in savunma şirketi Rafael tarafından yayınlanan yeni silahın tanıtım videosunda düşman olarak isim verilmeden Rusya'nın ürettiği S-400 ve Pantser-S hava sistemlerinin benzeri yer aldı. Hedef olarak ise İran'daki nükleer santrale atıf yapıldı.

RUS TELEVİZYONU: SANAL ZAFER

İsrail'in tanıtımını yaptığı hava savunma sistemleriyle mücadele silahına Rusya'nın tepkisi gecikmedi. Rus devletinin kontrolündeki RT televizyon kanalı İsrail'in bu açıklamasını “Sanal zafer” diye tanımladı. RT televizyonu, “İsrail'in geliştirdiğini ileri sürdüğü silahın ne derece ektin olduğunu ancak pratik gösterecektir” yorumunu yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol