Darbeye, işgal girişimine karşı direnmek, demokrasiyi ve vatanı savunmak, savunurken şehit olmak, böylesi kutsal ve anlamlı bir buluşma 15 Temmuz'da 250 insanımıza nasip oldu. Siyaset reklamcısı Erol Olçok da onlardan biriydi. O, 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip'le birlikte şehit olmuştu.
Arter Ajans'taki dostları onunla ilgili bir kitap çıkardı.
Erol'u tanıyanlar anlatıyor.
Benim de yer aldığım listede kimler yok ki... Cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, sanatçılar, yazarlar ve Gannuşi gibi dünya siyasetinin önde gelen isimleri.
Bu anlatımlardan ortaya hem aykırı ve sahici bir insan portresi çıkıyor hem de yakın siyasi tarihimizin inişli çıkışlı hikâyesi.
O hikâyeyi okuduğunuzda, 15 Temmuz'un kendiliğinden olmadığı, bir birikimin patlaması ve bize ait olduğunu göreceksiniz. İşte o satırlardan seçtiklerim...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yol arkadaşım Erol Olçok"u şöyle anlatıyor:
"15 Temmuz darbe girişiminin duyulduğu andan şehadetine kadar geçen hadiselerin ayrıntılarını öğrendiğimde, bir yandan gözyaşlarıma engel olamazken, diğer yandan da iç dünyamda 'Evet, bu bizim Erol' diyordum. Erol'un hesapsızlığının, hasbiliğinin, inandığı doğrular söz konusu olduğunda yapabileceği fedakârlıklarda sınır bulunmadığının en güzel ispatı.
15 Temmuz gecesi mücadeleye, canından öte tuttuğu, gözünün nuru oğluyla birlikte çıkmış olmasıdır." İşte 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün "Şövalyesi":

Devamı...http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2017/07/23/demokrasi-sehidi-erol-olcok-kitabi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol