Tam bir yıl oldu…

Bir milletin başına gelebilecek en korkunç olayı 15/16 Temmuz gece ve sabahı yaşadık. Allah bir daha göstermesin.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin de süratle sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum.

Darbenin püskürtülmesinden sonra yaklaşık bir ay devam eden demokrasi mitingleri hem yeni bir kalkışmaya ve dünyaya karşı uyarı oldu, hem de milletimizin yaşadığı ağır travma karşısında depresyona girmesini önledi.

Şahsım adına, İstanbul ve Ankara’da iştirak ettiğim gösterilerde, o birliktelik ruhunu teneffüs etmek öfke ve üzüntüyle kasılan yüreğimi ferahlattı. Tek yürek olunduğunda aşamayacağımız hiçbir engel, korkutamayacağımız hiçbir korku olmadığını bir kez daha gördük. Motivasyonumuz, özgüvenimiz arttı, şifa bulduk.

Hangi kökenden, ırktan, mezhepten, inançtan ve meşrepten olursak olalım, insan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ortak paydasında kendimizi güçlü hissettik.

O gece, herkesin aynı şeyi fark etmiş olması da bu tespiti doğrular nitelikteydi. O sabah tüm ülkede farklı bir ruh vardı. İnsanların içinden korku, çaresizlik, ümitsizlik duyguları alınmıştı. Herkes kendi inancına göre ailesiyle helalleşerek ve bir daha geri dönmemeyi vazife sayarak sokaklara dökülmüştü. Ben eminim ki Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda da atalarımız aynı ruhla dolmuştu.

devamı...http://www.aksam.com.tr/yazarlar/markar-esayan/biz-basardik-onlar-basaramayacak-c2-c2-c2/haber-642854

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol