15 Temmuz’da maruz kaldığımız saldırı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ya da AK Parti’ye değil Türkiye’ye yönelik bir saldırıydı. İşgalci teröristlere devlet ve millet birlikte karşı koydu.

Ancak CHP’nin 15 Temmuz’dan kısa süre sonra terörist başı Gülen’in  “tiyatro”, “kontrollü darbe” iftirasını sahiplenmesi ve dışarıdaki FETÖ artıklarıyla koordineli biçimde bunu tekrar etmesi 15 Temmuz gerçeğini parçalamaya yönelik yeni bir saldırı olarak kayıtlara geçmeli.

Kılıçdaroğlu’nun terörle mücadele için getirilen OHAL uygulamasını “darbe” olarak tanımlaması; aksaklıkların düzeltilmesine katkı vermek yerine “Türkiye’de adalet yok” teziyle yürümesi; FETÖ-PKK bağlantısı nedeniyle yargılananların salıverilmesini istemesi; devlet, FETÖ’den temizlenmeye çalışılırken yürütülen 15 Temmuz-FETÖ davalarına sahip çıkmaması, bilakis yargılananların sözcülüğüne soyunması FETÖ saldırısının siyasi ayağını oluşturuyor.

Türkiye’nin her yerinde devam eden ve sayıları binleri bulan 15 Temmuz-FETÖ davalarına bir tek milletvekili dahi göndermemesi, zihinlerde, özellikle rapor yazarak Türkiye’yi mahkum etmeye çalışan uluslararası kuruluşlarda “15 Temmuz Türkiye’ye değil, Erdoğan’a, AK Parti’ye yönelikti,ülkenin ana muhalefeti bile sahiplenmiyor, bu mücadele AK Parti ile FETÖ arasında” algısına sebep oluyor.

Bununbir ihmal değil CHP’nin tercihi olduğunu, siyasi varlığını 15 Temmuz işgal girişimini karikatürleştirmeye, CIA kontrolündeki terör örgütlerini korumaya kalktığını kayıtlara geçirelim

Burada MHP’ye sorulması gereken bir soru da var elbette.

15 Temmuz gecesi muhalefet partileri arasında ilk ve güçlü direniş açıklamasını yapan genel başkan Sayın Devlet Bahçeli oldu. O gece şehir meydanlarını dolduran ve üniformalı teröristlere direnen kitlenin önemli bir parçasını da MHP’liler oluşturuyordu. Sonrasında da önemli bir liderlik yaptı Bahçeli. Türkiye’ye güç verdi. Lakin FETÖ ile mücadelenin önemli bir ayağı olan 15 Temmuz-FETÖ davalarına MHP’li milletvekilleri neden müdahil değildir? Teröre ve Türkiye’nin bekasına bakışı net olan MHP, şehit yakınları ve gazilerle birlikte o salonlarda neden yerini almaz?

devamı..http://www.star.com.tr/yazar/15-temmuzun-siyasi-ayagi-ve-chpnin-tercihi-yazi-1236764/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol