Bugün 15 Temmuz büyük direnişinin, istiklal ve demokrasi destanının sene-i devriyesini yaşıyoruz. 249 istiklal ve demokrasi şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

Bir yıl önce bugün, iki farklı duygunun, düşüncenin açığa çıktığı saatleri yaşadık. 15 Temmuz bir yanıyla; küresel terör baronlarının uşakları, piyonları FETÖ ihanet şebekesinin kirli ve karanlık ittifaklarıyla bizlere karanlığı yaşatmak istediği kara bir gün. Diğer yanıyla Türk milletinin canını verip istiklalini, iradesini, demokrasisini tıpkı 100 yıl önce Çanakkale ‘de olduğu gibi emperyalizmin uşaklarına, maşalarına teslim etmediği, direnişten yeniden dirilişinin şanlı günü.

15 Temmuz, demokrasi destanının yazıldığı gün. Bir cep telefonun küçücük ekranından duyulan kocaman yürekli bir ses, sokaklardaki geniş halk kitlelerini millet şuuruyla buluşturarak, tüm dünyaya demokrasi dersini verdiği gün. Direncin, inancın, kararlılığın günü.

15 Temmuz bilginin bilince dönüştüğü, karanlığı, aydınlığa direnci dirilişe taşındığı gün. Türk milletinin; karanlık kaos planlarına, işgal heveslilerine, parçalama hedeflerine geçit vermediği gün.

devamı..http://www.aksam.com.tr/yazarlar/prof-dr-yasar-hacisalihoglu/15-temmuzu-unutursak-kalbimiz-kurusun-e2-80-a6-c2/haber-642865

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol